Chorvatské slunce

Pro ty, kteří hledají teplo, nabízí jadranské pobřeží hojnost slunečních paprsků. S neobvyklými 2600 hodinami ročního slunečního svitu, je Jadran jedním z nejslunečnějších ve Středomoří. Množství zátok a skal výborných pro slunění a koupání, husté piniové háje a neustálý vánek zajištují osvěžení a stín v rozpalujícím horku.

Slunce je zdrojem života a energie, jeho terapeutický účinek a vliv na náladu učiní prázdniny ještě krásnější, kouzelnější a pikantní. V mírných dávkách budete nasávat to nejlepší co může slunce nabídnout, ale nezapomeňte na opalovací krém, klobouk a sluneční brýle.

Jestliže se nalézáte oblíž ostrova Vis během slunečného dne, tak musíte vidět fenomén Jadranu, který existuje díky hře světel. Sluneční paprsky pronikají skrze vstupy do jeskyní, přeměněny mořskými vlnami, společně s vodou vytváří kouzelně a jedinečně blankytnou a smaragdovou zář. Krása hloubek Modré a Zelené jeskyně je jen pro zkušené, protože každému vyrazí dech.

Odlesky slunce na vlnách, oslňující bílé skály, sluncem zatopené ostrovy, červené střechy a vesnice, ve kterých se zdá, že se čas během rozpáleného odpoledne nepohne. Budete mít skutečně perfektní letní den strávený plavbou ve slunci a modři, v objetí vln a moře.

Budete pozorovat východy a západy slunce, pokaždé se stejným zanícením, které budou nezapomenutelné díky své neopakovatelnosti. Plavba za soumraku je momentem vnášejícím klid do těla i duše a sluncem nasáté dalmácké víno rozpaluje vášne. Úchvatný západ slunce, pozorovaný z moře, je znamením milencům, zatímco pozorní pozorovatelé sledují změny západní části oblohy, aby odtušili známky zítřejšího počasí.

Jasná obloha s pár mráčky znamená dobré, stabilní počasí. Barvy západu slunce jsou jasné a mraky dotýkající se horizontu jsou žluté. Jestliže se slunce před západem odívá do purpuru společně s jasnou oblohou a velkými tmavými mraky, tak dává znamení pro zlepšení počasí. Tmavý a roztrhaný západ slunce s kupami mraků, v kterých je slunce usazeno jako v pytli, je indikací zhoršujícího se počasí. Halo-efekt, neboli lom světla okolo krystalizující se vlhkosti v mracích je znakem zhoršení. Duha stvořená lámáním a odrazy slunečních paprsků v kapičkách vody jsou předzvěstí špatného počasí a deště, ale také zlepšením po dešti. Duha v západní části oblohy (možná pouze odpoledne nebo večer) znamená konec deště a předpovídá příjemný, slunečný den pro plavbu.

Vytisknout stránku Vytisknout stránkupublikováno 25. 11. 2005, zobrazeno 1552x, dnes 1x
Hodnocení0.0 (0)

Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.
CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Škrabálek
Vytisknout stránku · Mapa stránek · © 2013 - 2019 Yacht Baharis